Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Aktuální slevy na kotle   |   Nejoblíbenější kotle   |   Kotle na pelety   |   Kotle na tuhá paliva

Diskuzní fórum Inzerce Magazín

Diskuze
> Solární technologie > Vakuové solární kolektory - zklamání

Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
Tak jste si ulevil? A komu jste to psal?..., host, 21.2.2021
Hahaha TV má 2x vyšší výkon a šílení systém 3x. Vy..., host, 21.2.2021
Penizeve strozoku ztraceji. V bance vydelava..., host, 2.6.2018
Zkusím jiný výpočet: - mám 100 00..., host, 2.6.2018
Drevo 36euro rocne. preklep, nejde edit...., host, 3.3.2017

Vakuové solární kolektory - zklamání

host - xxx.xxx.97.189 (?), 11.6.2010 8:29, počet návštěv: 87306
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)
Zdravím, nechal jsem si nově nainstalovat solární systém s třemi kolektory celkem 60 trubic, který je orientován na jihovýchod a bohužel zatím neohřál solární bojler na více 60 st. v těchto slunných dnech. Zdá se mi že některé trubice jsou zevnitř orosené. Chtěl jsem se zeptat na Váš názor.
Připojit reakci

Chemický Alí (773) - xxx.xxx.4.78 (?), 11.6.2010 10:01
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Něco bude špatně, kamarád v sousedství má nový solární systém - 3 standardní ploché kolektory hliník/měď,  zásobník 600 l a v těchto dnech mu okolo 4 -5 hodiny odpolední automatika vypne cirkulaci, protože je zásobník natopený na maximum, nemýlím li se, je to teplota okolo 80 st C.

Pokud by byly tubice orosené, znamená to, že postrádají vakuum, a to by nebyla dobrá zpráva

Připojit reakci

host - xxx.xxx.118.14 (?), 11.6.2010 12:08
Dnes kolem 12h je bojler ohřátý na 60 st. ráno byl na 14 stupních. Bohužel nevím jaký výkon od rána těch 60 trubic mělo dát. Bylo jasno chvilku pod mrakem.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.118.14 (?), 11.6.2010 12:11
Ještě dodám 300l vody v bojleru.
Připojit reakci

J.S. (8885) - xxx.xxx.126.68 (?), 11.6.2010 13:12
Kvalitní plochý kolektor má v takovém počasí vyšší výkon. Kvalitní vakuový kolektor má v zimě nižší ztráty.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.174.217 (?), 22.5.2012 22:03

Nemá. Měřili jsme letní výkon deskových a kvalitních trubicových. Ty trubicové (ale ne čína) měly i v létě o dost vyšší výkon!

http://www.jakbydlet.cz/clanek/481_inteligentni-dum-inteligentne.aspx

Dokud jsme si to nezměřili, mysleli jsme si totéž, co vy.

Na tomto domě je více solárních systémů, měřeno On line kalorimetry přes internet.

Připojit reakci

J.S. (8885) - xxx.xxx.210.111 (?), 23.5.2012 6:46
Vycházel jsem z dostupných odborných informací. Pokud to tak je, je to logické, dražší by mělo být kvalitnější. Další hledisko je srovnatelná plocha a úhel sklonu.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.174.217 (?), 23.5.2012 9:32

Zajímavé, lidi si vybírají výrobky na internetu, podle reklamy a ceny, a vůbec jim nevadí, že nakupují šmejdy.   Netop í to, a jen s tím mají spoustu problémů. Vyhozené peníze.

Proč to dělají?  A dobrovolně?  Opravdu to nechápu. Lépe by udělali, kdyby peníze propili.

Přeji hezký den.

Možná chtějí udělat jen dojem na souseda nějakými trubicemi na střeše?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.11.46 (?), 23.5.2012 11:27

Právě jsem se dozvěděl, že poměrně hodně dovozců - firem těchto kolektorů, hned po skončení Zelená úsporám zmizelo.

To musí být veselé, shánět záruky?

No, ale zase to měli lidi levný...

Připojit reakci

Kutil.cz (190) - xxx.xxx.149.2 (?), 9.3.2013 21:26

Pane, protože reklama funguje. Přestože reklamní průmysl je největší podvod co kdy na světě byl  frown

Připojit reakci

makovic (505) - xxx.xxx.46.27 (?), 24.5.2012 17:02
174.217 vy ste autorom clankov na jakbydlet.cz?
Připojit reakci

host - xxx.xxx.89.210 (?), 21.2.2021 6:56
Hahaha TV má 2x vyšší výkon a šílení systém 3x. Vy jsi asi myslíte ze tady jsou samé jelita.😀 Pokud chcete mluvit o výkonu článek bez výpočtů je váš pocit. Klidová teplota trubic 270C. S takovou už ten solar dnes nefunguje. Procento říkám? Protože je montují přes 29 let😉. Reklamu klidně dělejte ale aspoň trosku s rozumem.P.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.. (?), 21.2.2021 8:57

Tak jste si ulevil? A komu jste to psal?

Připojit reakci

Pavel Sýkora (7) - xxx.xxx.174.217 (?), 7.2.2012 23:00

Vakuové solární kolektory topí perfektně i v arktické dny. Dnes tu máme arktickou zimu.

I pod sněhem to dává 5 kW okamžitý výkon. Včera mi volal "vyděšený majitel" jak to že to topí i pod sněhem.

Kdyby neměl kotelnu osazenou 9 kalorimetry, přes internet, nevěřil bych.  

Současná arktická zima nám dává vzácnou příležitost, otestovat obnovitelné zdroje v zimě. 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.245.249 (?), 11.6.2010 15:07
Nepíšete jak máte velký bojler a jak je šikmá střecha. Jiho-východ také není nejlepší orientace. Orosené zevnitř? To je nějaké divné. Jaké máte trubice? Skleněná trubice vypadá jako termoska, je to zatavené. sklem nic neprochází, není důvod pro vlhkost. Většinou se dovnitř dolů dává indikátor vakua. Normálně je konec stříbrný, po porušení vakua se zbarví na mléčně bílou.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.59.50 (?), 11.6.2010 18:56

Boiler 300l a sklon 45 stupňů. Ohřev do 12h 60 stupňů od 12-16h 77 stupňů a potom už to vodu neohřívá pouze se občas spustí čerpadlo.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.153.130 (?), 11.6.2010 22:59

Dnes jsem byl celý den v práci a doma katastrofa.Bojler přehřátý a z pojišťováku letěla pára.Manželka pustila žhavou vodu a po několika minutách bylo vše v pořádku.Je někde chyba?To bych se nemohl z domu ani hnout.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.245.249 (?), 14.6.2010 13:19
Špatně to je. Z pojišťováku by nemělo nic utíkat ani když dojde k přetopení. Systém musí mít tak velkou expanzku aby se do ní vešla veškerá kapalina která byla vytlačena párou při varu v kolektorech. Většinou to funguje tak, že při dosažení max teploty v bojleru již oběhové čerpadlo nesepne. Následně dojde k varu kapaliny v kolektorech a pára vytlačí ostatní kapalinu do expanzky. Teplota na kolektorech stoupá až přes 200st. Až se ochladí bojler a kolektor, čerpadlo se zase rozběhne. Velikost expanzky se volí podle obsahu vody v kolektorech. Já mám 60trubic a expanzku 35l. Při odstávce čerpadla mi stoupl tlak z 2atm na 2,5atm a teplota kolektoru byla 175st (nebylo úplně jasno). Navíc je vhodné dát přímo na výstup z bojleru termostatický ventil. Jednak se pak nikdo neopaří, jednak je to šetrnější k plastovým rozvodům TUV.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.26.219 (?), 25.7.2010 15:22

Nevíte někdo, jakým způsobem počítají energetické zisky solární řídící jednotky. Některé to umí ale nevím jak.Dále by mně zajímalo jakou teplotu dosáhne tepelná vakuová trubice na kondenzátoru, když ji dám na slunce. Může se to takhle naprázdno vystavovat na slunci, nepoškodí se?  Petr

Připojit reakci

J.S. (8885) - xxx.xxx.44.31 (?), 25.7.2010 19:35

Pokud to řídící jednotka umí, tak se nastaví hodnoty, aby správně měřila výkon. Je třeba znát průtok, který se zadává jako max., i když se otáčky čerpadla mění řídící jednotkou dle teploty a diferencí nastavení a teplotních stupňů, po kterých se otáčky mění. Potom se do řídící jednotky zadají tyto hodnoty : nemrznoucí kapalina/voda, průtok, měření tepla on. Řídící jednotka na základě vstupní a výstupní teploty z kolektorů a průtoku vypočítá výkon v MWh, kWh (dle typu) a provozní dobu. Průtok je nejvhodnější zjistit průtokoměrem, nebo výpočtem (vzálenost/čas a první změna teploty do plusové hodnoty a několikrát ověřit), průtokoměr je orientační, neboť ty levnější nejsou přesné, drahé se nevyplatí. Klidová teplota vakuových trubic, dle typu může být až ke 300°C, zase je možné nastavit na řídící jednotce režim chlazení a spoustu dalších hodnot. Informace o způsobu provozování jsou uvedeny v popisu solárních systémů.   

Připojit reakci

Enik (648) - xxx.xxx.45.186 (?), 16.7.2013 14:47

Teplota na kondenzátoru heat-pipe kolektoru může dosáhnout hodnoty stagnační teploty. Což u některých typů je i přes 200st.C. Kolektorům to sice nedělá úplně dobře, ale jsou na to stavěné, takže by se jim nemělo nic stát.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.174.217 (?), 22.5.2012 22:00

Jednoduchá odpověď. Čína.  Rádobyvakuové.

Sice vám to netopí, ale zase byly levná, že?

My ¨jsme tuto čínu již i sundávali ze střechy. Nedává to ani 30 % toho, co podvodníci, pardon výrobci, udávají.

http://www.jakbydlet.cz/clanek/541_solarni-vytapeni-v-zime.aspx

Připojit reakci

host - xxx.xxx.52.97 (?), 16.7.2013 14:00

Já mám doma už několik let trubicový vakuový kolektor a nemůžu si stěžovat. Tento typ kolektorů se vyrábí převážně v Číně. (a vím, že někteří prodávají Čínské a tvrdí, že jsou Německé apod.) Je ale potřeba vybrat kvalitního ověřeného výrobce. Tuto kvalitu má např. Westech. Funguje perfektně i v zimě. Sníh z kolektoru krásně sjede. Pokud ale koupíte nějakého "šmejda", může být skutečný výkon někde jinde.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.174.217 (?), 10.3.2013 9:58

Odpověď je jednoduchá. Čína. Kdyby jste četl odborné weby a ne reklamní prospekty, věděl by jste to předem. Někteří lidi to již i sundávali:

Připojit reakci

host - xxx.xxx.6.156 (?), 2.4.2013 20:06

Vážení,

Náš syn má na svém bungalovu 6x OPC vakuové panely vyrobené ve Švýcarsku.Zásobník 900l vrstvený, teplovodní krb 24Kw zapojený do systému a řízený el.solární jednotkou, záloha plynový kondenzační závěsný kotel, dva el. trojcestné ventily jeden TUV, druhý topení.Vodní podlahové topení a vyhřívaná plocha 240m2.

Když je voda v zásobníku nahřátá nad 30C a je úplně jedno jestli sluníčkem, krbem nebo obojím, tak jde do systému topení přímo tato teplá voda./podlaha se vytápí 30C teplou vodou /.Když při delší nepřítomnosti /dovolená a sluníčko nesvítí/ zásobník vychladne pod 30C, tak solární řídicí jednotka přepne trojcestný ventil a tato vlažná voda jde přes plynový kondenzační kotel který dohřeje pár stupňů a vypne se.To samé je na TUV.

V létě to nahřeje u syna na 60C, pak se zapne další čerpadlová jednotka a toto vařicí topné médium je čerpáno 50m kvalitně izolovaným potrubím do tech. místnosti mého domu a nahřeje u mě zásobník také na 60C a pak se to přepne a ohřívá to u nás 140m3 vody v bazénu, ale jen asi o max 3 stupně.Chtělo by to dát alespoň 8 panelů na můj dům, ale žena mi to nechce dovolit, když to takhle funguje.

Dále je důležité zapojení krbu do systému - Když je podlahové topení, tak musí být krb zapojen přímo do zásobníku, ale při systému radiátorů musí jít z krbu tato vařicí voda přímo do radiárorů a teprve přebytek se zase přes thermostatický vodní ventil přepouští do zásobníku a pak v noci, kdy vypnou thermostaty, tak máme do systému udělaný bypás a malé oběhové čerpadlo celou noc tuto horkou vodu pomalu protlačuje celým domem a alespoň za noc vůbec nevychladne a ráno když zatopíte v krbu, tak se to znova nahřeje.

Oba domy jsou postaveny na jižním svahu 450 - 500m nad mořem u Velkých Popovic, okres Praha - východ.Jsem s tím velmi spokojený a mohu to každému vřele doporučit, ale je nutné mít dům postavený v pasivním nebo nízkoenergetickém standardu.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.18.219 (?), 25.7.2013 23:26

Dodali jsme a namontovali 72 souprav-standard 60 trubic, 500 L aku.

60 trubic musí v těchto dnech nahřát 500 l za cca 4-5 hodin na min 60 C.

I v zimě, při minus 7 a slunečno dokáže 45-50 C.

Jsou li konce trubic bílé-ztráta vakua. Vytáhněte Heat Pipe systém z trubice, namátkově a prohlédněte měděnou trubku. Vytáhněte každou trubici z manifoldu a po 15 minutách na slunci musí být měděný konec horký. Když není, trubici vraťte dodavateli. Možná to hraje na Váš zásah v záruční době!!

Připojit reakci

host - xxx.xxx.89.147 (?), 7.8.2013 22:45

Mám dvě pole po 25 ti trubicích a 19 mi jich po 3 letech provozu museli vyměnit.Po výměně to fungovalo perfektně do doby, než se medium ohřálo na 165 stC a odešlo těsnění v topném okruhu.Připadám si jak pokusný králík jedné firmy, která mi to zapojila...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.89.147 (?), 22.9.2013 21:56

Vše opraveno.Použita teflonová páska.Natlakováno.Vše OK.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.89.147 (?), 23.3.2014 12:49

Uplynul půlrok a objevil se další problém.V okruhu nemrznoucí směsi se prudce zvýšil tak až na 3,5 atm. na doporučení jsem zavřel přívod studené vody a otevřel vývody vody teplé na bateriích v bytě.Tlak klesl na 0,2 atm v okruhu nemrznoucí směsi.Je snad tento obvod porušen a nemrznoucí směs se dostala do teplé vody.Beru z boileru vlahou vodu na sadbu zeleniny a nemohu se ničeho domoci.Salát i kedlubny se divně zkroutily.Může být s tímto souvislost?

Připojit reakci

J.S. (8885) - xxx.xxx.191.186 (?), 23.3.2014 12:59
Máte štěstí, že tu vodu nepijete. I proto nechci nemrznoucí směs a mrazovou ochranu jsem nahradil elektronikou v době, kdy to má z pohledu intenzity slunečního záření význam. U každého systému, hlavně typů kolektorů to není možné, dotace vůbec byly pouze na celoroční ohřev vody. Závada je v netěsnosti výměníku bojleru a tlak z vodovodního řádu tlakuje solární systém.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.89.147 (?), 23.3.2014 13:05

Teplou vodu používá manželka i při vaření kvůli ůspoře plynu.Požil jsem snad něco závadného?

Připojit reakci

J.S. (8885) - xxx.xxx.191.186 (?), 23.3.2014 13:20
Doufejte, že ne a nemrznoucí kapalina byla tzv ekologická. I tak její konzumaci nedoporučuji!!!
Připojit reakci

host - xxx.xxx.89.147 (?), 23.3.2014 14:37

Dík.Budu to reklamovat.Mám to ještě v záruce.Ve vsi jsem již třetí případ od stejného dodavatele.

Připojit reakci

J.S. (8885) - xxx.xxx.191.186 (?), 23.3.2014 14:58
Jaký máte bojler? Jak dlouho máte soláry?
Připojit reakci

host - xxx.xxx.89.147 (?), 4.4.2014 22:51

Bojler je čína, soláry mám 12.2009.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.89.147 (?), 4.4.2014 21:34

Dnes mi hodní pánové vyměnili celý bojler.Teˇmám místo číny bojler DZD Dražice.Odjeli ve 14 hod a tak slunce mi nestačilo vyhřát výměník.Tak jsem v 17 hod zatopil v kotli H 424 a zavřel radiátory v celém domě abych TUV ohřál co nejdříve.V minulém režimu s bojlerem z číny čerpadlo ohřevu TUV vypnulo na teplotě 55 st.vody.V novém bojleru dražickém je pravděpodobně výměník o větším průměru a voda protéká výměníkem i při vypnutém čerpadl, až jsem dosáhl teploty TUV 60 st.Tím se mi ale krásně zvyšuje teplota vratné vody do kotle a kotel si jen tak přede a je na 70 st.Do kotele teˇsypu jen piliny ze dřeva, které řežeme.Jsem moc spokojen a budu informovat dále.

Připojit reakci

J.S. (8885) - xxx.xxx.35.133 (?), 4.4.2014 22:58
Teď už máte dražice, tak doufám, že budete stejně spokojen, jako my. Podle umístění bojleru může docházet k nežádoucí zpětné citkulaci z výměníku bojleru. Pomůže instalace zpětné klapky.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.89.147 (?), 4.4.2014 23:13

Tu klapku tam mám, mně jen překvapilo to, že samotíž topné soustavy funguje i s dražickým bojlerem.Moje domněnka je, že vyřeším i teplot vratné vody, jakmile natopím bojler na max.bude se mi samotíží vracetzpátečkou hodně horká voda.Ten kotel hořel 4 hod a jsem moc spokojen.

Připojit reakci

J.S. (8885) - xxx.xxx.191.186 (?), 5.4.2014 9:43
Máte typ dr. bojleru, který má výměník, jako druhou stěnu bojleru, takový klade podstatně menší odpor proudění, než šnekovitý, nebo podobné konstrukce, také se snadno odvzdušňuje, vzduch jen stoupá nahoru. Také topné těleso mají výborně vyřešeno - keramické v suché jímce.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.89.147 (?), 6.4.2014 20:49

Fungovalo to bohužel jen jeden den.Chyba je opět v okruhu nemrznoucí kapaliny.Solárka jsem zakryl a čekám opět na montéry fi Solar Solution k vyřízení reklamace, kdybych měl platit všechny jejich návštěvy za 5 let co ty solárka mám na jsem na mizině.

Připojit reakci

J.S. (8885) - xxx.xxx.191.186 (?), 6.4.2014 20:55
Co to jsou za amatéry?
Připojit reakci

host - xxx.xxx.89.147 (?), 6.4.2014 20:57

Jsem bohužel jejich pokusný králík.Ve vsi už vyměňovali 3 bojlery.Vše čína.

Připojit reakci

J.S. (8885) - xxx.xxx.191.186 (?), 6.4.2014 21:33
Měl jsem podobné reference na několik firem, i proto jsem se rozhodl pro vlastní sestavu podle vlastního návrhu. Několika stavům pokus omyl jsem se nevyhnul, ale to bylo o drobnostech a až po vyzkoušení všeho v provozu.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.89.147 (?), 10.4.2014 21:21

Uplynul skoro týden a ač svítí slunce ohřívám TUV polínkama.Pokusy o odvzdušnění soustavy z mé amatérské strany nevyšly a montéři onemocněli.Bojler z číny údajně odešel z důvodu kyselosti vody z vodovodního řadu.Asi za to může dodavatel pitné vody.

Připojit reakci

J.S. (8885) - xxx.xxx.191.186 (?), 10.4.2014 21:29
Buďte rád, že je máte v záruce a firma něco dělá. Na Vašem místě bych kontaktoval nějakého odborníka na soláry ve Vašem okolí, aby Vám poradil, kde je ještě v systému zakopaný pes, než skončí záruka. Kyselá voda, to jsem ještě neslyšel.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.100.238 (?), 11.4.2014 8:05

Ve vodovodu bývá v naprosté většině případů upravená voda. Ověřil bych si to u dodavatele vody nebo rozborem. Kyselá voda mi připadá spíš jako výmluva. Až jim to tvrzení vyvrátíte, budou mít instalatéři soláru kyselé obličeje.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.89.147 (?), 15.4.2014 20:29

Takže dnes opraveno.Zpětnou klapku na studené vodě soláru zapojili za čerpadlo.Doufám, že tyto montéry dlouho neuvidím...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.89.147 (?), 6.11.2014 21:36

Mohu tento bojler používat jako akumulační nádrž?To zn.že by se přeprogramovala teplota vypnutí čerpadla ohřevu TUV např na 8O st C?

Připojit reakci

J.S. (8885) - xxx.xxx.44.52 (?), 6.11.2014 21:56
Že by se přes výměník ohřívala voda do topení? Potom bude rychle studená voda TUV.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.89.147 (?), 6.11.2014 22:00

Ano tak jsem to myslel.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.3.15 (?), 11.3.2014 15:44

Přesně tak pokud jsou orosené vakuové trubice tak již nejsou vakuové.

Z tohoto důvodu tak malá účinnost.

Zkuste reklamovat nebo příště zkusit lepšího dodavatele

Já mám vakuové trubice 30 trubic a 300l solární ohřívač od dražic ale přímo na jih od firmy www.protech-group.cz a v opravdu slunných dnech voda 80 - 90°C, 60°C mám v zimě pokud nemrzne

Připojit reakci

host - xxx.xxx.89.220 (?), 11.3.2014 22:04

Nektere vakuove trubicove kolektory maji 3 x vyssi ucinnost a zisk, nez jine vakuove trubicove kolektory s ucinnosti 80 procent. Borec to meri mnoho let kaloremetrem.

Inteligentni dum inteligentne, nebo taknejak..

Připojit reakci

host - xxx.xxx.96.2 (?), 11.3.2014 22:15

Pokud mají 3x vyšší než 80% účinnost, tak to joooo.cheeky To bych bral. Účinnost 240 % se už docela vyplatí...wink

Připojit reakci

host - xxx.xxx.110.22 (?), 12.3.2014 7:50

Mám 90 trubic, od dubna loňského roku 2850kWh... měřeno jen přibližně, nemám průtokoměr (jen zadaný průtok podle plováčkového v čerpadlové skupině). Bohužel s barákem neotočím, takže kolektory jsou 25° na západ, takže nevyužiju dopolední slunce. Nezáleží na vnější teplotě, záleží na tom, jak svítí slunko...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.3.15 (?), 13.3.2014 8:44

To ano ale pokud jsou namrzlé, tak z důvodu vakua námraza déle schází.

Připojit reakci

Jaromír Bednář, Pro známé (27) - xxx.xxx.24.117 (?), 14.3.2014 17:25

To se mi zdá reálné číslo. Výkon je omezený na počet slunečných hodin. Jeden EnergyPanel, který váží 6,2 kg, s jednotkou dá ale až dvojnásobek. Tedy, pokud teplo dokážete využít. 

Obrázky:
EnergyPanel
EnergyPanel
Připojit reakci

Martin Skružný (3) - xxx.xxx.222.146 (?), 17.6.2015 14:37

My jsme pořídili solární panely na ohřev vody TOPMAX 100% kvalita, perfektní služby, jsou to profesionálové.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.161.250 (?), 26.2.2017 9:36

My máme nové solární kolektory od firmy KingSpan. V létě máme vodu ohřátou kolem 3-4 hodiny odpolední na cca 80 stupňů, to by mělo být v pořádku ne?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.46.22 (?), 3.3.2017 20:16

vsetko pekne, ale ruku na srdce navratnost v nedohlade. solar ak by nahrial 200l vody co postacuje pre 6clennu rodinu na sprchovanie + napojena umyvacka a pracka.
denne s 40st na 70st potrebujeme 7,5kw el. energie.
Na rok ak to prepocitame na
elektrinu to je 2735kwh * 0,122euro kw = 334euro rocne el..
NA plyn1m3=9,5kw. takze 3735 /8,5kw so stratou tepelnou *0,45euro za 1m3 = 144euro rocne na plyn.
Drevom 2735/ 3,5kw = 780kw : 1m3tvrdeho=cca 650kg - 1m3=30euro nakup = 63euro rocne na teplu vodu.
ak mate akumulacnu nadrz cca 1500l tak zatapate raz za 8-10dni. cez zimu to mate vkuse. je to skoro ako zadarmo ale je to zase o ieco pracnejsie.

Ak solar stoji 4500 euro minimalne aby vedel denne ohriat 200l vody celorocne, aj ked sa odrata dotacia 1500euro. tak to je stale 3000euro. takze navratnost v nedohlade

TAkze este mi nikto nezodpovedal otaku, aka bude uspora a navratnost to co nam spievaju firmy ked vtacka chytaju tak to... urobte si svoj nazor ak viete rozmyslat sam za seba a nenechate si kecat do vlastneho rozumu

Připojit reakci

host - xxx.xxx.46.22 (?), 3.3.2017 20:24

Drevo 36euro rocne. preklep, nejde edit.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.48.40 (?), 2.6.2018 8:00

Zkusím jiný výpočet:

- mám 100 000 Kč a nechci je dát do banky, úroky jsou směšné a utratit je za něco zbytečného co nepotřebuji nechci

- nechám si udělat termický solární system a třebas i přebytek tepla z vody nechám napojit na radiátory (bazen nemám)

Za půl roku kdy svítí slunce mně system vyrobí:

365/2dnů x 7,5 kWh = 1369 kWh a při mém jednotarifu 5Kč/kWh EE je to 6845 Kč / rok vydělaných/ušetřených penízků

Připojit reakci

host - xxx.xxx.109.166 (?), 2.6.2018 11:27

Penizeve strozoku ztraceji. V bance vydelavaji bankam. Ztraceji taky inflaci. Me solar moc nestal mam usetrenou praci elektriku uhli plyn bazen mam jak welnes. Toz pocitejte cim dyl tim vic prijdete o penize ladem.

Připojit reakci
Založit novou diskuzi Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Jednoduchý solární ohřev bojleru2720.5.20222698
Firma SUNMANDER9511.5.20229072
Zapojení solaru70414.4.202244444
Firma Schlieger421.3.20221031
Solární kolektor pro ohřev128.3.2022920
Firma Solar Solution2116.3.20215965
Vakuové solární kolektory - zklamání6221.2.202187307
Kvalitne trubicove kolektory419.2.2021953
Solarni ohrev bazenu616.6.20201006
Potrebujem poradiť8430.5.20206119
Solarni system pres kombi.bojler 2220.4.20204583
Teplovzdušné kolektory6526.3.2020132872
Solární ohřev aku nádrže pro topení?5924.6.201830161
Jak zapojit AN, solární panely a TČ?7429.5.20189119
Poraďte jak nejjednodušeji dotlakovat solární systém?613.5.20182739
Trubkový výměník pro odebírání teplé vody z akumulační nádrže116.4.2018940
Co nejjednodušší solární vytápění?14426.3.2018193389
Solární ohřev vody- nutně svépomoci283.8.201727579
Přepínání teplotního čidla bojleru a akunádrže216.5.20171432
Čištění solárních panelů410.4.20172218
Solární ohřev TUV3425.3.201729788
Kolektory z ciny1424.7.201627022
Pravidelny servis solari sestavy Regulus027.4.20161295
Termodynamické solární kolektory4014.4.201624562
Zkušenosti s bateriemi pro solární panely13.2.20163288
Fotovoltaika - Chcem vediet vas nazor26.1.20162689
Výběr firmy a technologie pro solární ohřev1415.8.20155127
Ohřev TUV - vzduch-voda326.7.201526257
Solární kolektory - rozdíly v materiálech7722.6.201533140
Jak na propojení systému vytápění na aku nádrž spolu se solárním ohřevem5118.5.201538935
Trombeho stěna1819.4.201524146
Kolektory na chalupu?126.4.20154905
Solární set-vakuové trubice Westech117.3.20153411
Jak poznat kvalitní deskové kolektory522.2.20157495
Regulátor pro solární ohřev TUV421.2.20157977
Může mít 9 solárních kolektorů výkon 40 kW?4219.2.201517058
Teplovzdusny solarny panel,alebo vakuovy?214.11.20142977
Vhodné vytápění pro novostavbu RD1912.11.20148284
Proc v sobotu 27.9. 2014 byly enormní solarni zisky? Topilo to více než v létě 82.10.20144887
Ostrovní systém za 60 000 Kč61.10.20146250
Ohrev akumulačnej nádrže vykurovania fotovoltatikou3022.8.20149819
TUV se solárním kolektorem samotíž618.6.20146206
Solárka + podpora vytápění za daných podmínek65.4.20144469
Ohřev vody přes solar a voltaiku423.3.20145916
Oběhové čerpadlo pro solární kolektory1526.6.201315560
Konopné vlákno a nemrznúca zmes326.6.20133730
Propojovací potrubí1130.5.20138363
Kolekrory Watt69.5.20134914
Ohřev TUV - zapojení, bojler, kolektor317.4.20136466
Solární kapalina a hliník517.3.20134679
Další diskuze: 1, 2  
Úvodní stránka | Informace o serveru | Reklama na Energoportál.cz | Kontaktní údaje | Podněty a připomínky
(c) owp media s.r.o. 1999 - 2022