Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Aktuální slevy na kotle   |   Nejoblíbenější kotle   |   Kotle na pelety   |   Kotle na tuhá paliva

Diskuzní fórum Inzerce Magazín

Diskuze
> Pevná paliva > Míchání štěpky s ořechem 2 do automatického kotle - zkušenosti

Míchání štěpky s ořechem 2 do automatického kotle - zkušenosti

host - xxx.xxx.17.62 (?), 22.6.2022 18:23

No v každym připadku z mojí praxe vím, že práce se dřevem je větší než dělání štěpky,(neberu hobi štěpkovače nebo pytlování.)

6 sobot po 3 hodinách (t.j.myslím 5 šichet v CZ) + 40l benzínu a mám na zimu vystaráno i bez smradlavýho uhlí.Fakt je, že nemám automat, ale na druhou stranu co s popelem, na kompost?L.H.

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
re - LH.. asi nevíte že už mnoho let ty velk..., host, 23.6.2022
AK jste neviděli ani z rychlíku a jen kecáte..., host, 22.6.2022
Tu klasickou plechovou na kolečkách co maj v..., host, 22.6.2022
Popel taky vyletěl komínem...., host, 22.6.2022
Každý to má trochu jinak... k tomu popelu - ..., host, 22.6.2022

host - xxx.xxx.82.110 (?), 16.12.2013 22:20, počet návštěv: 18491
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Tak jsem tady v různých fórech pátral zda se nedočtu o možnosti spalování štěpky v automatickém kotli (šnekové podávání) při zamíchání s O2,  ale nic moc jsem nenašel... máte s tím někdo nějaké zkušenosti? Popřípadě bych uvítal vůbec nějaké zkušenosti se spalováním štěpky pomocí automatického kotle...  Já jsem tady našel jen nějaký odkaz na hořáky "Úhoř", ale jak jsem četl další diskuze..nějak z toho žádná chvála nasálala. Já teď řeším takové dilema do budoucna ohledně nového kotle a docela by se mi líbilo, že by to zvládlo taky štěpku... alespoň smíchanou s něčím jiným (nejraději s O2)..nepředpokládám, že by někdo vyráběl kotel na štěpku ve verzi 20...25kW.. alespoň jsem to nikde nenašel.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.209.5 (?), 17.12.2013 13:17
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Těch reakcí asi mnoho nebude. Z principu lze špěpku přidávat k uhlí klidně i víc než půl na půl. Podmínky hoření retorty se mnoho nezmění a uhlí má na biomasu blahodárný vliv co se týká spalin, útlumu i rozhoření. Do svého automatu klidně hodím hromadu pilin a na hoření to nepoznám, ale kotel si sám reguluje vzduch. Největší problém bych viděl u podavače - já mám ling vložkovaný antikorem a příliš dlouhou štěpku bych si tam netriufnul dát kvůli možnosti zadření podavače. Samotná štěpka taky klenbuje v klasické násypce na uhlí a hmotnostní výhřevnost je míň než u uhlí... Osobně bych to viděl na příležitostné spálení hromady štěpky než na pravidelné topení...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.82.110 (?), 17.12.2013 20:44

Díky za reakci... já se přiznám, že spíš zatím sbírám různé poznatky... z mnoha důvodů se budu muset rozhodnout, zda a jak obnovit "topidlo" a vzhledem k tomu, že mám k dispozici štěpku "z vlastní zahrádky" bylo by mi líto ji nakonec jen házet do kompostu nebo používat jako mulč. Naše štěpka je v podstatě malá..cca 25..30mm a je to většinou ovocnanové dřevo... sype se poměrně dobře. Mě jde o to, zda to při tom míchání nedělá moc velkou neplechu..nebo zda to nějak nekomplikuje to hoření v té retortě..přeci jen ta štěpka hoří o poznání rychleji... jde mě o to - spálit asi 15kubíků štěpky ročně... teď to pálím jako přídavné palivo s uhlím v DAKONu..to jede samozřejmě dobře..

Ono by se té štěpky dalo sehnat asi víc... ale přeci jen je to poněkud nejisté, na základě nějakých nejistých zdrojů si něco postavit, nebo pořídit a pak mít starosti, když zdroj přestane být k dispozici.. Tak uvažuji jak spojit to topení štěpkou asi s tím nejpravděpodobnějším co mě čeká... tedy s automatem na ořech...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.227.32 (?), 19.12.2013 8:07

Ja sa tiež chystám kúriť štiepkou v automate. Nebol doteraz čas ale kedže sa blížia Sviatky mierku a pokoja a pár dní voľna k tomu určite sa tomu budem venovať a informovať v tomto vlákne.

v.c.h.

Připojit reakci

Jan Leksa (2) - xxx.xxx.32.191 (?), 21.12.2013 20:32

Dobrý den, topím druhou sezonu v automatu Per-EKO KSP 15 duo s vaničkovým hořákem a regulací výkonu od 3-13 kW. Do uhlí domíchávám drť z prořezávky a nálety, topil jsem i jen drtí, ale nevydrží v útlumu. Osvědčilo se mi spíše drcení na frakci do 10 mm než štěpky frakce do 20-30 mm a následné míchání na 1:5 z důvodu klenbování. Taktéž zvuky z podavače při posuvu štěpky nejsou to pravé ořechové, navíc dvakrát se mi střihnul čep. Loni spotřeba 37q uhlí a 3q drti a štěpky.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.18.49 (?), 22.12.2013 7:29

Jen doplním, podavače u kotlů na uhlí jsou konstuovány jako trubka, jejíž vnitřní průměr je vyplněn šnekem. Štěpka se příčí a stříhá mezi šnekem a trubkou. Podavače orinál na štěpku jsou konstrukčně řešeny jako žlab v jehož spodní části běží šnek a i ten vypadá jinak než na uhlí. Proto je lepší drť než štepka s převládajícím jedním rozměrem (hobliny...) Samozřejmě i hořáky origo na štěpku jsou konstrukčně jiné než retorta nebo žlab. I tady na foru se dají najít zlepšováky (stykač na násypce zapojený jako multivibrátor - to musí být ale rachot), které řeší klenbování štěpky a pilin. I z poměru 37 q uhlí a 3 q štěpky je jasné, že nejde o topení štěpkou ale jen o spálení materiálu (štěpky) který by jinak asi skončil na zahradě v kompostu.

Připojit reakci

Jan Leksa (2) - xxx.xxx.32.191 (?), 22.12.2013 19:52

Naprosto souhlasím, v mém případě se jedná o využití zbytků za zahrady a okolí, měl jsem však možnost získat za odvoz zbytky z prořezávky, proto jsem zkoušel jestli to půjde pálit. Po spočítání času a investice se mi vyplatí zůstat v práci déle, ale pro důchodce s velkou stodolou je to hobby. Jejikož se pracovně pohybuji po různých domácích kotelnách a mám možnost změřit účinnost spalování různých paliv a úprav kotlů, jak s ruční tak automatickou dodávkou štěpky zajímala mne i tato možnost. Nejpropracovanější a také nejjednodušší funkční zařízení se sestávalo z nahrazení trubky podavače jaklem (hranatou trubkou), hořák byl vaničkový. Po novém roce zkusím naštěpkovat nový materiál a budu experimentovat.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.156.142 (?), 24.12.2013 15:28

Zdravím na fóru. Mám kotel Witkowski 30 kW, co se týče šneku tak nemá problém štěpku i samonou protlačit do hořáku ať mokrou nebo suchou. Kotel mám vybavený hořákem ekoenergia 2. generace. Největší problém spatřuji v klenbování, které je náchylnější na plnou násypku (mám zvětšenou na 300kg). Čím méně paliva tím spíš ke klenbování nedochází. Míchám štěpku tak 1:1, ale díky špatnému noži ve štěpkovači tam jsou pásy dřeva dlouhé i 10 cm a to je káme úrazu. Myslím, že suchá štěpka do 2 cm smíchaná 1:1 a násypka s perfektně rovným povrchem až ke šneku by měla riziko klenbování minimalizovat, proto přemýšlím, že spodní část násypky ještě leštěným nerezem. Jinak za jakékovi poznatky budu také vděčný. Přeji hezké vánoce. Zdeněk Teplice

Připojit reakci

host - xxx.xxx.244.76 (?), 22.10.2021 18:54
Topím štěpkou v automatu už třetí sezónu a nemůžu si stěžovat, jediná úprava je silnější motor s rychlejší převodovkou, 3,5 otáčky za minutu oproti původní 1,25 otáčky za minutu, jednou za 24 hodin plním násypku, štěpku si vyrábím sám podle potřeby. Topím tak 9 měsíců v roce a spálím cca 50m3 štěpky.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.. (?), 22.10.2021 19:56
Taky se na to chystám. Můžete se ještě více rozepsat? Jaký máte Štěpkovač? Jaký AK? Na kolik % výkonu jedete? Co klenbování v násypce? Díky. P.Š.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.223.97 (?), 22.10.2021 20:59
5 centimetrový bukový špalíky by šnek nevzal?
Připojit reakci

host - xxx.xxx.. (?), 22.10.2021 21:07
NE jen štěpků do velikosti uhlí O2 tedy max.3cm P.Š.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.173.20 (?), 23.10.2021 6:46

re - silnější motor s rychlejší převodovkou... jaká byla investice??

Tipuji min. 10 000 Kč... a pozor cena EE roste a předpokládám že bude v příštím roce o 50% dražší i pro ty co nebyli u BEe...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.82.25 (?), 23.10.2021 12:59
Používám diskový štěpkovač s možností seřízení nožů na jemnější frkci, pro sebe si stepkuju smrkové haluze, pak dub, buk, javor, olše, smrkový odkor stojí za prd, velká spotřeba a malá výhřevnost, buď mám nachystané dřevo a to podle potřeby stepkuju nebo zajedu do lesa a postepkuju hromady klestu nebo si najdu suché stromy do průměru 20cm.
Obrázky:

Připojit reakci

host - xxx.xxx.220.187 (?), 23.10.2021 13:31
Kolik vyjde kg štěpky se započítáním strojů, práce, času?
Připojit reakci

host - xxx.xxx.213.137 (?), 23.10.2021 14:23

Ty smrkové odkory máte asi samou kůru když stojí za prd. Na jedné pile odkory taky štěpkují. Jaký by tam měl být rozdíl mezi větvema? Bych tipoval, že odkory dají i více tepla, když mají i více pryskyřice.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.220.187 (?), 23.10.2021 14:32
Jakýma větvema?
Připojit reakci

host - xxx.xxx.213.137 (?), 23.10.2021 14:40

Píše štěpkuje smrkové haluze. A odkory že málo hřejí. A kolik kubíků vůbec vydrží nože? Takové zaschlé větve ať už smrku nebo dubu jsou dost tvrdé.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.. (?), 23.10.2021 17:45
Co je to přesně za značku štěpkovače???
Připojit reakci

host - xxx.xxx.82.25 (?), 23.10.2021 20:09

Cena nového motoru i s převodovkou byla 7500 Kč, kupoval jsem ho u kovarsonu, mám od nich kotel gekon kombi 25 kW, cena štěpky při malém množství se bere na m3 a při velkém Množství na atrotuny, tak počítám na m3 a běžná cena je 300 -350 kcza m3, při spotřebě 50 m3 za rok jsou náklady kdybych to oficiálně kupoval 15000 Kč, výhoda oproti hnědému uhlí rychlost a jednoduchost při házení do sklepa, další výhoda množství popela, vybírám jednou za 10 dnů a žádný bordel v baráku jak z uhlí, kotel není co by mi vyhovoval mým potřebám, chtěl jsem splynovaci Predátor, ale možnosti transportu kotle do sklepa byly velmi omezené, tak zůstala možnost jen ten gekon. Smrková haluz je tvrda a plná pryskyřice, výborně hoří, odkor je nejmladší dřevo, haluz naopak roste celou dobu se stromem. Štepkovač je pezzolato, nože vložené, vtahování šikmé, nože si brousím sám, vydrží nabroušené podle čistoty materiálu 30 - 100 m3 štěpky.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.94.169 (?), 23.10.2021 21:00

To štěpkování musí vyjít taky na dost peněz. Jaký máte výkon v m3  za hodinu a čím to poháníte štěpka má tak 300kg 13. Z kubíku pak vydolujete tak 800kW energie.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.82.25 (?), 23.10.2021 22:40

Záleží na hmotě jaká se stepkuje někdy 8 m3 někdy 1m3 za hodinu, co se týká kotle, nastavení ventilátor 24% podávání 16 s, prostoj 12 s, útlum 20 minut, na štěpku jsem přešel postupně, první zimu jsem protopil v uhlí 40 tis. ještě s problemama, tovární nastavení vůbec nefungovalo, tak jsem postupně přimíchával štepku až jsem skončil u 100% štěpky, od té doby bez problému, nemusím řešit spotřebu a teplo mám doma kolik chci, za dvě hodiny v lese mám naděláno palivo na měsíc.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.. (?), 23.10.2021 22:49
Akorát do těch nákladů musíte promítnout pořizovací cenu traktorů a štěpkovače. Což není zrovna málo. Ale pokud máte vlastní les a nějaký hospodářství tak je traktor nutnost.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.173.20 (?), 24.10.2021 6:24

Dík za info - já do štěpky nepůjdu, musel bych vše nakoupit, ztratit spoustu času štěpkováním a nemám tip na lesníka kde bych matroš pro štěpku posbíral.

V minulosti jsem také experimentoval jak ušetřit - koupil jsem 40q černouhelných kalů... ale tím moje experimenty skončily.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.. (?), 24.10.2021 8:19
Také díky za info. Já dle svých možností s množstvím štěpky do 10m3 zůstanu u mýsení s O2 na poměru 1:1 P.Š.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.82.25 (?), 24.10.2021 9:14

Mám několik zákazníků s automatem a dodávám jim buď hotovou štěpku nebo někteří si udělají drevo v lese, doma nechají vyschnout a já k nim přijedu a dřevo poštěpkuju a foukám to rovnou do kůlny, většina to míchá 1:1 někteří u přidávají vic a vic štěpky oproti uhlí, takhle to řeší lidí co nemají Štepkovač.

Připojit reakci

Ludek Horak (0) - xxx.xxx.25.215 (?), 26.10.2021 8:10

82 25,Ale co ta práce a ta pořizovací cena a jste otrokem, každý den v lese.laugh

P.S.Divím se, že si ještě nikdo nerejpnul.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.220.187 (?), 26.10.2021 8:46
Nejmíň pětkrát zahřeje. Takovouhle účinost nemá žadnej kotel. Než nachystá stroje než natahá haluze než je odveze rozhrne usuší než natahá štěpku ke kotli než ji nandá do zásobníku furt udržuje čistej kotel jako každej a k tomuhle se tahá s uhlím. Tohle teplo hřeje jenom si na něj vzpomene😂
Připojit reakci

host - xxx.xxx.35.26 (?), 26.10.2021 12:26
Pán to taky dělá na "kšeft" tak se něco vrátí A ekologové mohou být spokojeni.Ale ne ti pseudo v Bruselu.
Připojit reakci

Ludek Horak (0) - xxx.xxx.70.216 (?), 26.10.2021 13:16

Ty v Bruselu nepoznaj dub od kopretiny.

To jsou novější B.H.s 30ti %.

U štěpkování odpadá řezání a štípání a hlavně toho všude je habamoc a dokud se těží a kupujou zarostlé pozemky, tak bude štěpky stále dost.(a za pár peněz)

Připojit reakci

host - xxx.xxx.155.215 (?), 26.10.2021 16:21

a co je na tom divnyho.ja nepiju nekourim kultura ma minula a na dovolenou musim za trest.udrzeni manzelstvi.nekdo stavi modely nekdo cokoli jineho a ja kazdy den neco delam.a je pravda ze zahradu les i topeni dotuji z vyplat.dokud delam ZIJU

Připojit reakci

host - xxx.xxx.224.82 (?), 26.10.2021 16:37

Štepky v mixu s uhlím jsou do Dakonu úplně bezva, jen je trochu práce s jejich usušením.

Milan

Připojit reakci

host - xxx.xxx.155.215 (?), 26.10.2021 16:48

ja necham rok v lese na kupach a potom v teple nastepkuju a uklidim do mistnosti.v zime micham mostecky a stepku 1 ku jedny.ale jen kdyz mam cas.spatna pracovni doba a prace u syna na stavbe.1ha lesa dava asi 3 kubiky rocne

Připojit reakci

host - xxx.xxx.224.82 (?), 26.10.2021 16:55

Já tu štěpku bral na pile napadanou pod dopravníkama, na pile byli rádi za vyčištění :))

Ale právě že byla mokrá.

Milan

Připojit reakci

host - xxx.xxx.224.82 (?), 26.10.2021 17:00

Mostecký a štěpka, tak to zní dost rozumně. Mostecký je levnější a má větší výhřevnost, tak by se mělo vyplatit. Jen u nás by byla doprava dost zdaleka, tak bereme z místního skladu Bílinu.

Milan

Připojit reakci

Ludek Horak (0) - xxx.xxx.85.45 (?), 26.10.2021 17:44

Bych asi neřešil tu vlhkost.V teplárnách to dávaj do uhelnýho prachu inkasujou za teplo, dotace za snížení emisí.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.224.82 (?), 26.10.2021 18:05

Oni na tý pile, co jsem to bral z pod pásu, to taky prodávali ve velkém teplárně přesně z tohoto důvodu. Když by se to nepřesušilo, tak by na tom při uskladnění zapracovali mikroorganismy a asi nic moc. Ale šlo by asi nakoupit rašlové pytle a skladovat to v nich nepřesušené.

Milan

Připojit reakci

host - xxx.xxx.212.106 (?), 26.10.2021 18:12
Na slnku sa mi väčšina vriec rosypala, neviem ci sa daju kúpiť nejaké UV odolné, uskladnujem v kubikovych klietkach ktoré majú zospodu aj poobvode jemne pletivo.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.82.25 (?), 19.6.2022 12:32
Tak zkušenosti i zákazníci přibývají, dle zákazníků je úspora nákladů 2/3 oproti uhlí, výhoda méně prachu a popelu, úspory byly při loňských cenách, letos úspora musí být ještě větší.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.82.25 (?), 19.6.2022 12:45
Skladování v pytlích je nesmysl, zbytečně pracné, stačí sucha šopka, garáž nebo sklep, štěpkuje se suchý materiál.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.221.243 (?), 19.6.2022 13:17
Zoufalí lidi dělaj zoufalosti. Kolikpak tý štěpky nahramouníte a kolipak času tomuhle dáte se raděj neptám. Topíme dřívím léta vím kolik je s tím práce. Prej dej automatickej kotel s dřívím je práce. Jó lidi se nechaj rádi zblbnout.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.20.243 (?), 19.6.2022 21:02

Někdo jezdí autem do posilovny a ještě za to platí a někdo má pohyb při přípravě dřeva, štěpky. Jde o to, co je pro koho zoufalost.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.140.215 (?), 19.6.2022 21:57
Já topím dřevem 30 let a můžu říct že zatímco v posilovně pokud nejste trotl tak to vašemu tělu prospívá, ale v lese si tělo huntujete. Tak že srovnávat práci v lese se cvičením je podle mě mimo.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.20.243 (?), 19.6.2022 22:10

Jestli se neumíte postavit k práci (i v tom lese) tak, aby Vás neničila, tak se vašemu "mimo" ani nedivím.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.140.215 (?), 20.6.2022 6:42
Záleží čemu říkáte práce, jestli ono to ve Vašem případě není jenom takové solicháni 😏.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.20.243 (?), 20.6.2022 9:40

Zeptejte se někoho, zda topení dřevem komplet s přípravou a třeba i štěpkou je jenom takové šolichání.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.224.82 (?), 20.6.2022 13:12

Máme automat, který bere jak uhlí, tak dříví.

Jen není šnekový ale gravitační - palivo do ohniště podává zcela samočinně a bezpečně gravitace :))

Jde o kotel Dakon DOR 4F, který už vám ale nikdo neprodá - asi limitovaná edice :))

MILAN

Připojit reakci

host - xxx.xxx.140.215 (?), 20.6.2022 17:37
No a když po +- 4hodinach dohoří tak se automaticky nakluse do kotelny vezme se automatická lopata a automaticky se přiloží.😀
Připojit reakci

host - xxx.xxx.20.243 (?), 20.6.2022 18:27

Přiloží. Hlavně, že je do čeho, protože pří dlouhodobém výpadku (kdy už nepomohou ani zálohy) se z klasického automatického kotle stane automaticky nepotřebný šrot.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.. (?), 20.6.2022 20:57

Nesmíte bydlet v opičích horách kde padá elektrika.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.20.243 (?), 20.6.2022 21:02

Já velice rád bydlím v horách, ale padání elektriky nebude mít s terénem moc společného. Na "stabilitu" sítě Evropa už zadělává.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.. (?), 20.6.2022 21:51

Kolikrát to už spadlo z důvodu EU?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.20.243 (?), 20.6.2022 22:00

Nepsal jsem nic o čase minulém. Evropa ještě neběží na větrníky a fotovoltaiku, a hlavně není nic budováno pro stabilitu sítě, jen se o tom kecá, Dlohé stráně to nezachrání.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.94.169 (?), 20.6.2022 23:01

A co takle Lipno - Dunaj? Určitě by se našla i jiná místa.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.220.146 (?), 20.6.2022 23:53

V zimě tam typicky naložím 18kg hn. O1, což násypku ani zdaleka nezaplní a na to přidám dřevo. Když uhlí odhoří, tak doložím násypku dřevem, pustím vzduch horem a dobiju AKU na max. Pokud je nad cca 0oC a pomůže trochu sluníčko, tak je pak na 2 dny s topením vystaráno.

Automatická lopata? Místo ní mám speciální zkladače na uhlí, do nich si uhlí připravím a pak už jen šoupnu do kotle, vyháknutím řetízku otevřu dno zakladače a zcela bezprašně vypustím uhlí do násypky kotle :))

Milan

Připojit reakci

host - xxx.xxx.140.215 (?), 21.6.2022 0:45
No máte to vymakaný 👍, ale automat to není.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.220.196 (?), 22.6.2022 6:46
Tady si někdo plete automatickej kotel s kotlem na růčo. Do 4 hodin je tenhle dakon vyhořenej a nastane automat lopata pohrabáč. Automat leda s handsfree v uchu. Shora zavolaj přilož do kotle.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.17.62 (?), 22.6.2022 18:23

No v každym připadku z mojí praxe vím, že práce se dřevem je větší než dělání štěpky,(neberu hobi štěpkovače nebo pytlování.)

6 sobot po 3 hodinách (t.j.myslím 5 šichet v CZ) + 40l benzínu a mám na zimu vystaráno i bez smradlavýho uhlí.Fakt je, že nemám automat, ale na druhou stranu co s popelem, na kompost?L.H.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.173.20 (?), 22.6.2022 18:49

Každý to má trochu jinak... k tomu popelu - v automatu jsem spálil za sezonu 80q o2.. ale popela bylo tak málo že jsem 1x za 3 týdny sotva naplnil popelnici - tu klasickou plechovou.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.221.59 (?), 22.6.2022 19:25
Popel taky vyletěl komínem.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.17.62 (?), 22.6.2022 19:37

Tu klasickou plechovou na kolečkách co maj ve městech u králikáren?Tam se vejde hodněcheeky L.H.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.. (?), 22.6.2022 21:51

AK jste neviděli ani z rychlíku a jen kecáte. Popel vybírám jednou za týden a to v mrazech je spálená násypka 120 kg. Že prý vyletí popel komínem podívejte se na normy které musí splňovat AK a přikládací a potom něco pište. Osobně topím bez kouře a střechu mám čistou.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.173.20 (?), 23.6.2022 5:17

re - LH.. asi nevíte že už mnoho let ty velké na kolečkách jsou z plastu.

Já mám tuto starou 110litrovou klasiku - https://www.emporo.cz/v/1356124?customerType=true&gclid=CjwKCAjw-8qVBhANEiwAfjXLrgNoGtwMLWCgrzX7A0zDA7eokYO2oy_zEKV7HGIgAHVNGHyJTkL3hhoClFkQAvD_BwE

Připojit reakci
Založit novou diskuzi Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Míchání štěpky s ořechem 2 do automatického kotle - zkušenosti13723.6.202218492
Zapojení kotle na TP na AKU s možností samotížného provozu a optimální nabíjení AKU elektřinou 1222.6.2022764
DOR 24, 3 cestný ventil, samotíž4620.6.20223681
Cena uhlí 202243519.6.202273540
Výběr kotle na dřevo12010.6.202214949
Náhrada DOR 20 - shodné připojovací rozměry57.6.20223787
Benekov C27 - nastavení menu pro ohřev vody217.6.20221254
Zkušenosti Kovarson Gekon combi10481.6.2022198634
KULOVÉ VENTILY - PROPOUŠTÍ330.5.2022408
Čtyřcestný ventil18529.5.202216037
Kapajici pojistny ventil na bojleru tuv1028.5.2022671
Viadrus A3W ventilátor se nespustí1227.5.20221138
Teplota v domě427.5.2022502
VIADRUS U32 ŽIVOTNOST KERAMICKÉ TRYSKY73427.5.202275492
Lázeňské kamna,jak na ně?1125.5.20221425
Automatické zapalování dřevoplynu713.5.2022821
Netradiční nouzové palivo v kotli ATMOS DC711.5.20221084
Zlepšovák do viadrusu U26558.5.20228305
ATMOS C18 COMBI S AN45.5.2022712
Výběr kotle141.5.20221785
Hnědé uhlí nezplyňuje1230.4.20221242
Kotel Attack FD automat a Panther12427.4.202267653
Zkušenosti s černým uhlím a hnědouhelné brikety Viadrus u22 economy1116.4.20222071
Varimatik 153116.4.202245254
Termohlavice + ventily815.4.2022905
Viadrus Lignator - jak topit, zkušenosti a rady uživatelú1214.4.20229362
Hnědé uhlí - ořech 2 SE Komořany1014.4.20221460
Čím zateplit(zaizolovat) AKU nádrž?489.4.202242332
SERVOPOHON KE KLASICKEMU KULAKU488.4.20224438
Kotel Elektromet 25507.4.20223174
Jak nejlépe rozvést teplo po místnosti/cirkulace356.4.202217763
Viadrus U 26 a přestavbová sada na EKO keramika643.4.202237865
Výměna kotlů4131.3.202214223
Kotel na dřevo Fénix 90 (hodnocení) 12031.3.2022121105
Změna vytápění... kotel na TP vs. T. Č10130.3.202211634
Kotlíkové dotace15826.3.202213339
Kotle Viaflames57523.3.202260372
Náhrada za starý kotel DAKON5822.3.20225188
Zákaz topení pevnými palivy7920.3.202225915
Czechtherm EMA 5 BIO 2315.3.20223158
Benekov c 27 něco je špatně nastaveno2812.3.20222639
Končí doba uhelná40512.3.202292546
Krbová kamna a prkenná podlaha1111.3.20221119
Kotel blaze a ohřev užitkové vody238.3.20223440
Teplovodní výměník na stávající krb1156.3.2022167272
Automatický kotel Domo Opal 12-20 kW - pomooooc prosím835.3.202247636
Regulace kotle na TP7224.2.20226717
Kde koupit kotel - v PL nebo v ČR?1221.2.202210243
Topení a skušenosti s U22 Economy107118.2.2022127768
Litinový kotel Czech Termocast10118.2.202238769
Další diskuze: 1, 2, 3, 4, 5 >  
Úvodní stránka | Informace o serveru | Reklama na Energoportál.cz | Kontaktní údaje | Podněty a připomínky
(c) owp media s.r.o. 1999 - 2022