DigitálníTelevize.cz DigitálnaTelevízia.sk Energoportál.cz TV program
Informace o serveru  |  Reklama na Energoportál.cz  ||  Úvodní stránka  
Diskuzní fórum Inzerce Magazín

Diskuze
> Těžba a zpracování palivového dřeva > Husqvarna H55 nebo Stihl MS250

Husqvarna H55 nebo Stihl MS250

host - xxx.xxx.1.3 (?), 18.12.2007 12:08

Jo, zrovna v pátek jsem měnil tchánovi řetězku na H 353. Vyšroubovat svíčku a našroubovat tam místo toho čep mi trvalo asi půl minuty. Povolení spojky už je dílem pár sekund. Vyčištění bubínku spojky, proprání jehlového ložiska a jeho namazání musím dělat pak stejně jak u té tak oné pily. Tohle není žabomyší válka. Vy se ve svých příspěvcích opíráte o informace, které jste si nastudoval a o své zkušenosti nabyté opravami pil. Já se zase více opírám o své praktické zkušenosti, které jsem nabyl v lese jako dřevorubec. J.P.  

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
Kolega víše Vám to popsal do podrbna a přesn..., host, 17.4.2013
Mám MS250 přes 3 roky. Jsem starší člověk, o..., host, 11.10.2012
Pro lepší orientaci můžete technické parametry ... , J.S., 22.12.2007
357xp má větší výkon ale má meší obsah tato pil..., host, 22.12.2007
Trochu odbočuji od tématu, ale zaujal mě "..., Pepa H. , 22.12.2007

host - xxx.xxx.160.74 (?), 17.12.2007 9:35, počet návštěv: 28551
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Rozmýšlím se mezi H55 a MS250. Potřebuji pilu na přípravu palivového dřeva. H55 mám možnost koupit za 12 000 Kč. Poraďtě, která je lepší, díky.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.1.3 (?), 17.12.2007 10:32
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Já bych šel do H 55. Velkou výhodou jsou Mg kartery, odstředivé předčištění vzduchu, konstrukce pily vychází z profi modelů H 254 XP a H 257. Tahle pilka sice již dnes technologicky zaostává proti modernějším pilám série 3.. , 4.., 5.., nicméně ve srovnání se Stihlem MS 250 má rozhodně co nabídnout. Mnozí zde Vám budou radit, že lepší je MS 250 protože má otočené řetězové kolo, ale já tvrdím, že to není významný určující parametr pro výběr pily. H 55 často kupovali a kupují dřevorubci pro profi využití ve slabších porostech. Je to pila - držák. J.P.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.71.8 (?), 17.12.2007 10:37

Mám za to, že H 55 má pastový karter. Jestli nemám pravdu ať mě někdo opraví kdo ji má.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.26.74 (?), 17.4.2013 19:11

Kolega víše Vám to popsal do podrbna a přesně.Jinak kterou pastu jste mněl na mysli? zubní???laugh

Připojit reakci

J.S. (7039) - xxx.xxx.103.201 (?), 17.12.2007 17:36

Jenom pro vysvětlení - s tím otočeným řetězovým kolem p. J.P. Teď to třeba nemuselo být na mě, ale mnozí tomu nerozumí tak, aby pochopili důsledky a nutnosti jednotlivých řešení. Protože jsem používal a používám obě varianty (viz obr.) musím jednoznačně vyzvednout řešení s řetězovým kolem ven. Důvody - jednoduchá montáž a demontáž řetězu, velmi jednoduchá a rychlá výměna řetězového kola, s tím souvisí mazání jehlového ložiska a přístup k němu, užší boční kryt - tím je lepší manipulace s pilou u kmene, v krytu není mechanismus brzdy - lepší údržba krytu a hlavně prostoru kolem řetězového kola, kde to při opačném řešení tak nejde a spojka s řetězovým kolem vadí, brzda je ovládána mechanikou ve skříni motoru bez nutnosti nějakých táhel a pod. při umístění brzdy v krytu, další velká výhoda je při sevření lišty, kdy lze ve většině případů díky tomuto řešení demontovat lištu s řetězem, nasadit jinou řeznou soupravu a sevřenou lištu a řetěz vyřezat. I ta varianta, že se jede pro jinou pilu, nebo řeznou soupravu je mnohem přijatelnější, než nechat pilu v lese, když nelze vyprostit.  Pokud bych měl řešit přístup k olejovému čerpadlu, tak je to jedno, neboť v tomto případě je nutno povolit spojku vždy. Nevýhody spojky ven jsou opaky toho co jsem uvedl, ale navíc, při výměně řetězového kola, prstýnku, jehlového ložiska je nutno mít speciální přípravky k povolení spojky, jinak může dojít k poškození dílů na pile(nesprávné povolování úderem na spojku, nesprávné zajištění pístu proti pohybu - přes ventilátor, nebo se do motoru mohou dostat ulomením nevhodné pomůcky cizí úlomky a vše toto vede v konečném důsledku ke vzniku komplikací). Pro profesionála toto nebude problém, a když si bude kupovat pilu, tak ví do čeho jde, podle toho co si vybere. Proto to zde vysvětluji a to, že máte na  pile spojku ven - řetězku pod ní, neznamená, že je to nejvhodnější řešení, to jistě uznáte. Ovšem pokud máme poradit, tak toto vědět je pro méně zkušeného podle mého názoru velmi důležité.  

Obrázky:
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Připojit reakci

host - xxx.xxx.1.3 (?), 18.12.2007 8:31

Já nepopírám to, že otočené řetězové kolo je výhoda. Chtěl jsem jen upozornit na to, že to ale není určující faktor při výběru pily. S některými Vašimi argumenty ale nesouhlasím - jak často třeba bude příležitostný uživatel měnit prstýnek řetězky (včetně pročištění a namazání jehlového ložiska) - jednou za dva nebo tři roky? Nasazení řetězu je jen otázkou cviku, ale pravdou je, že s otočenou řetězkou je to jednoduší. Mechanismus brzdy řetězu je i v případě vnější spojky poměrně jednoduchý a spolehlivý, takže údržba krytu není nikterak složitá. A co se týče tloušťky krytu řetězového kola a s ní spojené údajné  výhodě v lepší manipulaci s pilou u kmene tak  je to přinejmenším zavádějící informace. Kdo toho nařezal s pilou v lese hodně (hlavně odvětvoval), tak ví, že vůbec není rozhodující, jestli je lišta vzdálena od vnější hrany krytu např. o 3 mm více než u jiné pily. Geometricky se nám může jevit tato vzdálenost jako značná, z praktického hlediska je ale naprosto nevýznamná. Vím o čem mluvím, protože jsem řezal jak se Stihlkami (026,046), tak s Husqvarnami (61, 359) a nikdy jsem jako handicap při řezání nepociťoval tloušťku krytu řetězového kola. Důležitější je, aby byla pila bez překážejících hran a výstupků, aby se s ní dalo "jezdit" po kmeni. A když z tohoto hlediska porovnám dvě starší pily H 61 a Stihl 026, tak jednoznačně lépe byla řešena Husqvarna, protože kryt řetězového kola nijak nevyčníval nad obrys pily, kdežto u Stihlky 026 kryt řetězového kola vyčníval nad celkový obrys pily. Pokud bych se měl rozhodovat mezi H 55 a MS 250, tak jdu do Husqvarny, protože je to v profi provozu osvědčená pila, ikdyž už trošku zastaralejší. K čemu mi bude pila nabitá nejmodernějšími technologiemi, když nebude spolehlivá. Husqvarna 55 je sama o sobě pečetí kvality a spolehlivosti. Kolik let už Husqvarna tvrdí, že tuto pilu přestane vyrábět a přitom se prodává pořád  a dobře. Mám pocit, že žádná pila s nové série Rancher se jí v oblíbenosti ani po letech nevyrovná. J. P.  

Připojit reakci

J.S. (7039) - xxx.xxx.220.253 (?), 18.12.2007 10:05

Kolikrát bude měnit řetězku, prstýnek, ložisko je otázkou a je jasné, že to závisí na intenzitě provozu pily. Přesto, i když to bude třeba 1, tak musí do servisu - běžný uživatel - protože výměnu nezvládne - nebo ano, ale musí mít víc, než malý šroubovák na odjištění pojistky. Neustále se vracíte k H55, ale to je pila za zenitem a že byla spolehlivá, tak ji budeme neustále používat?? Komu se líbí prosím. H266XP byla na svou dobu výborná pila a teď je to již vzácnost ji vidět, zůstaneme u ní?? O šířce krytu řetězového kola jsem toho četl dost a také si to vyzkoušel - čím užší tím lépe, ergonomie dalších dílů pily s tím nemá nic společného. To, že kryt řetězového kola přesahují jiné díly pily je již od věci.Právě HQ to má řešeno tak, že se tento přesah schová díky jinému přesahu.  Otočené kolo ocení každý profesionál, příležitostní uživatel by na pile nemusel mít dost prvků - boční napínání - to pro nárazovou práci lze oželit, lepší filtrační soustava - budu častěji čistit filtr, rychlá demontáž krytu motoru - lze nahradit povolením šroubů, gumové tlumiče - nevadí budu je častěji měnit, dekompresní ventil - nemusí tam být - pilu nastartuji i bez něho, jednopáčková obsluha - 2 vypínače mi nevadí, nižší spotřebu nepotřebuji - řežu málo, vysoké vibrace mi také nevadí - dám si rukavice  - ale kam se dostaneme......  - to máte stejné s tou řetězkou - nevadí, zajedu do servisu a vymění to, nebo si koupím přípravky.  Mě opravdu nevadí, že se mnou nesouhlasíte, ale stačí mi, že jsem to mohl vysvětlit 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.1.3 (?), 18.12.2007 10:46

Už odcházíte od tématu článku a tím je dilema mezi H 55 a MS 250. To, že je H 55 za zenitem je jasné a já to také nikde nepopírám. Tvrdím pouze to, že když majitel chce spolehlivou pilu na přípravu paliva a rozhoduje se mezi typy H 55 a MS 250, tak mu má H 55 stále co nabídnout, ikdyž nemá šestikanálový válec, pružinové silentbloky, jednopáčkový systém, otočené řetězové kolo atd. Pro mě je největší nevýhodou této pily to, že nemá pružinový antivibrační systém. Jinak filtrační systém s air injection nijak nezaostává za dnešními pilami, dekompresním ventilem je H 55 taky vybavena, jednopáčkový systém sice nemá, ale to nemají mnohé moderní pily ani dnes (viz Solo, některé modely Dolmaru, Husqvarny, Jonseredu), nemá šestikanálový válec a předvýplach vzduchem (to ale mnohé moderní pily také nemají) tak o co jde? Jde mi o to, že pila má nejnadupanější výkon ve své třídě? Nebo mi jde o to, že budu mít v pile šestikanál a budu s ní jednou za rok připravovat 30 prm dříví? Budu přemýšlet na tím, jestli spotřebuje pila o 5g paliva na kWh víc než druhá? A tak bych mohl pokračovat dál. To, že už se dnes málo vidí H 266XP je jasné, ale H 55 je v prodeji stále a stále se slušně prodává. Kdyby to byl brak, tak už není na pultech leta, ale protože jsou zákazníci, kteří jsou na tuto pilu zvyklí, dále jsou zákazníci, kteří nevyžadují poslední HI-TECH technologie, ale vyžadují od pily spolehlivost a dlouhou životnost, tak proto je tato pila ještě v prodeji. Samozřejmě když mě někdo ze známých žádá o radu při koupi pily a rozmýšlí se mezi modely H 55, H 350 a H 353, není příliš limitován penězi, tak mu poradím H 353, když ale někdo přijde, je rozhodnut co chce a chce se jen ujistit, tak mu zkrátka vysvětlím výhody a nevýhody této pily a pak už je to jen na něm. Nebudu hanit věc, o které vím, že je osvědčená a prověřená létami praxe. Podívejte se do lesa, kolik ještě dnes traktoristů nebo kočí má tuto pilu sebou denně v lese. Pokud bych se já rozhodoval třeba mezi pilami H 359  a Dolmar PS 5000, tak bych znovu šel do H 359, ikdyž je podle Vás méně hodnotná než Dolmarka, protože nemá otočené řetězové kolo a není to šestikanál a tedy není z jejího motoru vyprodukován maximální výkon jako u Dolmarky. Staří praktici říkávali, že obsah ničím nenahradíš a to platí i u pil. Můžeme si tady ukazovat tabulky s naměřenými hodnotami, můžeme licitovat o tom či onom, ale sílu pily poznám až když se v lese zaříznu do dvoukubíkovýho zmrzlýho buku a hodnotu pily poznám až po dlouhodobém používání v těžkém provozu.

No a co se týče tloušťky krytu řetězového kola, tak znovu zdůrazňuji, že pro praktický význam tohle vůbec nemá smysl. A ergonomie dalších dílů pily s tím má právě společného hodně, ale to oceníte, až budete nějaký čas s pilou pracovat profesionálně. Ono je dobré o pilách hodně toho přečíst, hodně jich vidět rozebraných, ale něco jiného je s nimi hodně toho nařezat (a tím nemyslím špalky do krbu). J.P.

Připojit reakci

J.S. (7039) - xxx.xxx.220.253 (?), 18.12.2007 11:04

Takže odcházím od tématu - popisoval jsem HQ a Stihl(obrázky jsem doložil pro představu různých řešení) tedy dle dotazu - řešení a výhody/zápory. Vy jste už u Jonseredu,Dolmaru,Sola a ještě víte dopředu co uvedu. Co si koupíte Vy a proč je Vaše věc, já zase vím co si nekoupím a proč. Víte, toto jsou přesně situace, které zde někdo popsal, jako žabomyší válkou. Možná si při výměně řetězky na Vaší pile vzpomenete, co to obnáší. 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.1.3 (?), 18.12.2007 12:08

Jo, zrovna v pátek jsem měnil tchánovi řetězku na H 353. Vyšroubovat svíčku a našroubovat tam místo toho čep mi trvalo asi půl minuty. Povolení spojky už je dílem pár sekund. Vyčištění bubínku spojky, proprání jehlového ložiska a jeho namazání musím dělat pak stejně jak u té tak oné pily. Tohle není žabomyší válka. Vy se ve svých příspěvcích opíráte o informace, které jste si nastudoval a o své zkušenosti nabyté opravami pil. Já se zase více opírám o své praktické zkušenosti, které jsem nabyl v lese jako dřevorubec. J.P.  

Připojit reakci

J.S. (7039) - xxx.xxx.220.253 (?), 18.12.2007 12:22

A jsme u cíle. Co že jste použil - čep místo svíčky - to jste musel sundat kryt motoru, vyšroubovat svíčku, povolit spojku a provést výměnu řetězky. Potom dotáhnout spojku opět čep ven (kontrola na uvolněné nečistoty a karbony, které čep mohl uvolnit z pístu - dle stavu pily) - svíčku zpět. Toto když budete dělat v lese, tak to musíte mít s sebou. Tu jednu ségrovku vycvaknete i hřebíkem, když nemáte šroubovák a nic nepovolujete - já jsem se něco nařezal, právě Váš přístup - z pohledu praktičnosti to nechcete uznat mě překvapuje, neboť čím méně nástrojů na obsluhu pily je třeba tím lépe a v lese obvzlášť. Co byste dělal, kdybyste neměl čep na zajištění pístu a nářadí na povolení spojky?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.1.3 (?), 18.12.2007 14:35

Jak často měníte prstýnek v lese? Vy průběžně kontrolujete stav prstýnku při práci v lese? Já  jsem ještě neviděl nikoho z dřevorubců měnit prstýnek v lese. Stav řetězky se normálně kontroluje při denní údržbě pily, které se provádí po práci doma v dílně, takže opotřebení řetězky už nemusím kontrolovat při práci v lese. V lese kontroluju akorát tak funkci brzdy řetězu a funkci pojistky plynu,  napnutí a ostrost řetězu, stav vzduchového filtru a vyjímečně stav silentbloků (když se mi něco nezdá) + doplnění PHM. Jo, pokud je nějakej rádobydřevorubec dobytek, na pilu se doma podívá akorát tak když jí vyndavá z auta, o nějaké údržbě ani nemluvím, tak pak se může stát, že jednoho dne v lese zjistí, že řetězka je na hadry a pak tedy ji bude muset měnit v lese (když jí má s sebou). Já tedy z náhradních dílů do lesa nosím akorát startovací lanko, pružinu startování, svíčku a náhradní řetěz. Pane J.S. vy prostě musíte mít pořád poslední slovo a myslíte si, že jen Vaše názory jsou ty jediné a správné. Oceňuju Vaší snahu radit lidem, ale ne za každou cenu protlačovat svůj názor jako ten jediný správný. J.P.

Připojit reakci

Miloš Vysloužil (80) - xxx.xxx.85.27 (?), 18.12.2007 14:59

Pánové, Vaše diskuze slouží ne Vám dvěma, Vy máte své názory na pily dostatečně vyhraněné a měnit je nebudete, nýbrž nám ostatním amatérům, kteří se tím dozvědí mnoho nového. Proto se přimlouvám za  nadále věcný tón Vašich příspěvků a nikoli skluz do osobních střetů. U obou, a jistě nejen já,  oceňuji odbornou úroveň,  u pana  J.S. navíc dlouhodobě i trpělivost a vyjadřovací schopnosti.

Připojit reakci

J.S. (7039) - xxx.xxx.103.201 (?), 18.12.2007 16:39

P. J.P. - poslední slovo je výraz možná pro nějakou hádku. Pro mě mají poslední slovo výrobci této techniky,  a já jen obhajuji, nebo vysvětluji to, co vymysleli jiní. Dám Vám jasný důkaz toho, že je třeba, abyste pozměnil svůj pohled na věc. Ještě než to udělám, tak beru Váš názor, že se mohu vyhnout některým opravám a výměnám v lese. Ale všechno stejně nevychytáte, což není tak důležité, jako to, že i doma a v klidu je lepší a výhodnější řešení řetězka otočená ven. To není nějaká moje snaha mít poslední slovo, ale o tom se přesvědčí každý, kdo bude muset řetězku měnit, nebo to nezvládne - a přitom by lehce mohl  - a půjde do servisu. Vy máte HQ, tak začnu touto značkou - jistě si pamatujete modely H 266XP,H268,H272XP, H262XP - tyto všechny měly spojku ven - co je nahradilo - H362XP,H365,H372XP, a dál novější modely H385XP, H390XP  všechny tyto pily mají řešení řetězkou ven. Proč u toho nezůstali v HQ? Proč to u všech pil změnili? Nové farmářky H455,460 mají také řetězku ven. Možná namítnete, protože je to nová konstrukce, ale o to více by měli důvod to ponechat, kdyby to mělo nějaký význam. Dolmar/Makita - V současné době je od modelu PS34 po model PS9010 vše řešeno řetězkou ven, ještě relativně nedávno to ale bylo na  modelech PS33-410, D109-115i, PS6000i-6800i  spojkou ven. Stihl - u celé výrobní řady pil se stojatým válcem je řetězka ven. Snad to stačí, mohl jsem přidat SOLO,nebo Jonsered, ale to je stejné skoro, jako HQ a opět by to dopadlo stejně. Možná jste měl trochu smůlu, nejen Vy, že modelová řada H 346XP/353 357XP/359 přišla trochu dříve, tím se trendy jednodušší obsluhy a údržby do konstrukčních řešení tak zásadně neprojevily. Ještě pro představu, jak  např. vypadají pomůcky k povolení spojky a zablokování pístu.

Obrázky:
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
čep - místo svíčky
čep - místo svíčky
Připojit reakci

host - xxx.xxx.1.3 (?), 19.12.2007 8:34

Mě tyto pomůcky nemusíte představovat  (já je mám ikdyž vyrobené doma). Já se nepřu o to, že je otočené řetězové kolo lepší - naopak, uznávám, že se prstýnek jednodušeji měnil na Stihlce, kdy opravdu stačí malým šroubovákem vyhodit segrovku. Já jsem jen chtěl zdůraznit to, že absence otočeného řetězového kola není rozhodujícím parametrem při výběru pily a proč zastávám tento názor jsem uvedl v předešlých příspěvcích. Původní téma tohoto příspěvku bylo Husqvarna 55 nebo Stihl MS 250. Mým přáním bylo a stále zůstává vysvětlil autorovi tohoto příspěvku výhody nebo nevýhody té či oné pily. A když toto všechno shrnu, tak jediným mínusem, ikdyž ne nepřekonatelným je ono zmiňované řešení spojky a na můj vkus zastaralý antivibrační systém, na druhou stranu je to ale vyváženo spolehlivostí a dlouhou životností této pily. Psal jste, že H 55 je za zenitem, a že jsou lepší varianty při volbě pily. Ano, jsou, ale když je někdo rozhodnut a váhá mezi dvěma modely, tak nemá smysl podsunovat něco, o co dotyčný možná ani nestojí. J.P.

Připojit reakci

Pepa H. (4) - xxx.xxx.47.58 (?), 22.12.2007 20:32

Trochu odbočuji od tématu, ale zaujal mě "kubík ničím nenahradíš". Rozhoduji se mezi pilami H357 XP a H359. Podle tabulek je silnější H357. Je to opravdu tak?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.186.186 (?), 22.12.2007 21:42

357xp má větší výkon ale má meší obsah tato pila je lidově řečeno nadupaná otáčkama má totiž 4kanálový otvor ve válci a tím má i větší akceleraci narozdíl od 359sp má věpší obsah ale menší výkon má širší rozmezí otáček. Já osobně bych volil 359sp je to univerzální pila má dostatečný výkon jednoduchá udržba spolehlivá pila malá hmotnost. 357xp je pro normáliho uživatele je nadstandart a navíc stojí o něco víc. Záleží to na Vás, pro co se rozhodnete.

Připojit reakci

J.S. (7039) - xxx.xxx.103.201 (?), 22.12.2007 22:41

Pro lepší orientaci můžete technické parametry porovnat na vložených údajích od zkušeben Kwf a Dlg. Ještě bych doplnil, že 357XP dosahuje max. výkon při 9600 ot/min a 359SP při 9000 ot/min. Ten výraz objem apod. ničím nenahradíš dostává stále větší trhliny, neboť při nižších, nebo stejných objemech jsou dosahovány pořád vyšší a vyšší hodnoty kroutících momentů, což je dáno technickou vyspělostí daného přístroje - motoru. Takže k Vašemu dotazu bych jen doplnil, že záleží jestli chcete agresivnější chování motoru - akcelerace - XP je u HQ nejvyšší výkonová třída - uzavřený 4 kanál, nebo v podstatě stejnou sílu - kroutící moment, ale díky většímu objemu u 359 - otevřeného 4 kanálu. Výkon dle katalogu je 3,2 / 2,9 kW ve prospěch 357. Jinak konstrukce pil jsou až na ty uvedené výkonové rozdíly (odlišnosti hlavně ve válci a pístu a uložení kliky) stejné. Pokud nemáte, mohu poslat pily demontované - seznam ND, abyste věděl, jak je který model konstrukčně řešen.

Obrázky:
H 357XP
H 357XP
H359SP
H359SP
Připojit reakci

host - xxx.xxx.178.244 (?), 11.10.2012 19:57

Mám MS250 přes 3 roky. Jsem starší člověk, oceňuji lehkost pily a úplně po celou dobu bezporuchové použití. Dělám ročně tak do 30 metrů palivového dřeva, většinou stromy max. do průměrů 25cm někdy však i větší, k tomu pilu používám i pro ostatní práce, ploty, zařízení pro myslivost atd. Za tu dobu jsem pouze dokoupil druhou lištu a 5 nebo 6 nových řetězů. Je to moje asi pátá pila, zatím to nejlepší co jsem z malých hoby pil měl v ruce.

Připojit reakci
Založit novou diskuzi Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Pomoc při výběru pily1418.4.2014692
Dolmar Ps-4605C nebo PS-5105C2018.4.2014804
Zkušenosti s Husqvarna 560 xp 32416.4.2014108744
Motorová pila stihl ms 2613513.4.201415507
Vlhkoměr na (nejen) palivové dříví2213.4.201419810
Olej na řetěz u MP aby nezasychal1769.4.201440026
Husqarna 23598.4.20148868
Pístní kroužek386.4.20142754
Motorová píla Hitachi CS40EANC23.4.2014255
Profi pila Stihl nebo Husqvarna572.4.201451363
Brúska retaze motorovej píli211.4.20145528
Jak se staví ježek z naštípaného dřeva2130.3.201457358
Výbrus - opravy motorových pil828.3.201413436
Samovýroba dřeva6523.3.201459138
Štiepanie metrovice2022.3.20141526
Pomozte s výběrem štípací sekery fiskars :-)821.3.20142664
Vari - tlačený vozík3719.3.20142849
Olej do křovinořezu - originál Stihl?1819.3.201412409
Špatný volnoběh PS-5000 + dotaz na kvalitní obchod s díly2813.3.20142353
Jak správně sušit dubové palivové dřevo?26812.3.2014108625
Změníte značku z důvodu zavádění elektroniky do 2takt.motorů?5311.3.20143468
Zpracování drobného dřeva na palivo 1510.3.20142079
Kolik bude dřeva?56.3.20141698
Mazání řetězu pily Jonsered 2145215.3.201413882
Jonsered 2145222.2.2014584
uskladnění palivového dřeva2719.2.201464290
Pila řeže do oblouku a nutí mě to na ní tlačit1218.2.20141890
Dolmar 109 přestavba na 111418.2.2014493
Pilovy retez Rapid Duro 3315.2.2014566
Chainsaw buddy-přípravek na řezání větví na zemi515.2.2014905
Domácí sušička pilin214.2.2014590
Štípačka dřeva - kužel 3267.2.2014440645
Špatný antivibrační systém pil SOLO DOLMAR507.2.20144141
pila Jonsered 2055 turbo107.2.201411714
HQ 346 XP nebo HQ 550 XP87.2.20142745
Husqvarna 550xp nebo stihl MS 261?57.2.20143318
Stihl MS270 nebo Dolmar PS-5000 D881.2.201439589
Spotřeba benzinu730.1.20141836
Dolmar PS 61005527.1.201416145
Shell v-power2625.1.201423707
Zakladni nastaveni karburatoru pily dolmar ps 51051724.1.20141781
Motorová pila - Hecht 94517824.1.2014180883
Stihl ms 261620.1.20141329
Dolmar 7300- nízká cena6720.1.20148994
Motorová pila Einhell MKS 19402619.1.201427501
řetězové pily Stiga2315.1.201413102
Jaká je Husqvarna 555?8814.1.201415484
Hřídel na cirkulárku6413.1.201456854
Výběr elektrické motorové pily7212.1.201444084
Pila Stihl - řeže křivo512.1.20141035
Další diskuze: 1, 2, 3, 4, 5 >  
Úvodní stránka | Informace o serveru | Reklama na Energoportál.cz | Kontaktní údaje | Podněty a připomínky
(c) owp media s.r.o. 1999 - 2014